Często się zdarza, że przed wyborem szkoły językowej mamy wiele wątpliwości. To dobrze! Oferty szkół są bardzo różne i zawsze o ważne informacje należy zapytać u źródła, czyli w szkole, ale także podpytać znajomych.

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie checklistę, dzięki której wybór stanie się łatwiejszy.

 

Jak wybrać szkołę językową.

  1. Szukaj szkoły, która oferuje wiele możliwości, by wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie rozwiązanie. Takiej, w której możesz uczyć się stacjonarnie lub on-line, w różnych pasmach czasowych, raz lub dwa razy w tygodniu, tak jak Ci pasuje.
  2. Sprawdź, ile godzin trwa kurs
  3. Sprawdź ile minut trwa godzina lekcyjna: 40 czy 45.
  4. Zapytaj ile osób liczy grupa i co kryje się pod hasłem „mała grupa”: 4-6, 7-8 a może 10-12 osób?
  5. Chcesz uczyć się stacjonarnie:? – sprawdź, gdzie odbywa się Twój kurs i upewnij się, czy jest w siedzibie szkoły, a może zajęcia odbywają się w szkole oddalonej od wybranego miejsca, w salach lekcyjnych, gdzie krzesła i ławki przystosowane są dla dzieci lub młodzieży.
  6. Zapytaj o możliwość opłaty za kurs w ratach. Sprawdź, czy raty są oprocentowane  – w wielu przypadkach, gdy płacisz w ratach kurs kosztuje Cię więcej.
  7. Przeczytaj dokładnie umowę i zwróć uwagę na zapisy małym druczkiem. Nie podpisuj umowy, gdy szkoła próbuje zaciągnąć kredyt na Twoje nazwisko.
  8. Dowiedz się, jakie są możliwości rozwiązania umowy ze szkołą i czy nie wiąże się ze spłatą wszystkich rat.
  9. Sprawdź, czy TANI lub DRUGI KURS GRATIS nie wiąże się z podpisaniem długookresowej umowy na kilka semestrów lub czy kolejny kurs nie jest po prostu dodatkowymi konwersacjami, które przysługują Ci w innej szkole za darmo.
  10. Upewnij się, że kurs prowadzony jest w całości w języku nauki. Tylko w ten sposób możesz szybciej przełamać barierę w mówieniu.
  11. Nie sugeruj się rankingami szkół językowych. Często rankingi są opłacane przez szkoły lub są po prostu bardzo stare. Ostatni niezależny ranking został stworzony 19 lat temu!
  12. Sprawdź, czy szkoła posiada certyfikaty, np. certyfikat PASE – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Jest to niezależna ocena zewnętrznych Inspektorów badających standardy nauczania i obsługi Słuchaczy.
  13. Określenie poziomu znajomości języka, na jakim jest Słuchacz jest bardzo ważne ze względu na zakwalifikowanie go do odpowiedniej grupy. Kwalifikacja powinna być zawsze dwuetapowa oraz bezpłatna i obejmować test pisemny oraz merytoryczną rozmowę z konsultantem językowym, który sprawdzi poziom języka mówionego. Rozmowa powinna trwać nie krócej niż 15 minut.
  14. Dowiedz się, czy możliwe jest odbycie lekcji próbnej. Dzięki temu możesz przekonać się, czy zajęcia są prowadzone tak, jak powinny.

 

Porównaj i wybierz najlepszą szkołę.

W Archibaldzie wszystkie zasady są jasne, a umowy przejrzyste. Sprawdź nas! Ocenimy Twój poziom językowy i zapiszemy na najlepszy kurs.

Do zobaczenia!