Często się zdarza, że przed wyborem szkoły językowej mamy wiele wątpliwości. To dobrze! Oferty szkół są bardzo różne i zawsze o ważne informacje należy zapytać u źródła, czyli w szkole, ale także podpytać znajomych.
Przygotowaliśmy dla Ciebie checklistę, dzięki której wybór stanie się łatwiejszy.
Jak wybrać szkołę językową.
- Szukaj szkoły, która oferuje wiele możliwości, by wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie rozwiązanie. Takiej, w której możesz uczyć się stacjonarnie lub on-line, w różnych pasmach czasowych, raz lub dwa razy w tygodniu, tak jak Ci pasuje.
- Sprawdź, ile godzin trwa kurs.
- Sprawdź ile minut trwa godzina lekcyjna: 40 czy 45.
- Zapytaj ile osób liczy grupa i co kryje się pod hasłem „mała grupa”: 4-6, 7-8 a może 10-12 osób?
- Chcesz uczyć się stacjonarnie:? – sprawdź, gdzie odbywa się Twój kurs i upewnij się, czy jest w siedzibie szkoły, a może zajęcia odbywają się w szkole oddalonej od wybranego miejsca, w salach lekcyjnych, gdzie krzesła i ławki przystosowane są dla dzieci lub młodzieży.
- Zapytaj o możliwość opłaty za kurs w ratach. Sprawdź, czy raty są oprocentowane – w wielu przypadkach, gdy płacisz w ratach kurs kosztuje Cię więcej.
- Przeczytaj dokładnie umowę i zwróć uwagę na zapisy małym druczkiem. Nie podpisuj umowy, gdy szkoła próbuje zaciągnąć kredyt na Twoje nazwisko.
- Dowiedz się, jakie są możliwości rozwiązania umowy ze szkołą i czy nie wiąże się ze spłatą wszystkich rat.
- Sprawdź, czy TANI lub DRUGI KURS GRATIS nie wiąże się z podpisaniem długookresowej umowy na kilka semestrów lub czy kolejny kurs nie jest po prostu dodatkowymi konwersacjami, które przysługują Ci w innej szkole za darmo.
- Upewnij się, że kurs prowadzony jest w całości w języku nauki. Tylko w ten sposób możesz szybciej przełamać barierę w mówieniu.
- Nie sugeruj się rankingami szkół językowych. Często rankingi są opłacane przez szkoły lub są po prostu bardzo stare. Ostatni niezależny ranking został stworzony 19 lat temu!
- Sprawdź, czy szkoła posiada certyfikaty, np. certyfikat PASE – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych. Jest to niezależna ocena zewnętrznych Inspektorów badających standardy nauczania i obsługi Słuchaczy.
- Określenie poziomu znajomości języka, na jakim jest Słuchacz jest bardzo ważne ze względu na zakwalifikowanie go do odpowiedniej grupy. Kwalifikacja powinna być zawsze dwuetapowa oraz bezpłatna i obejmować test pisemny oraz merytoryczną rozmowę z konsultantem językowym, który sprawdzi poziom języka mówionego. Rozmowa powinna trwać nie krócej niż 15 minut.
- Dowiedz się, czy możliwe jest odbycie lekcji próbnej. Dzięki temu możesz przekonać się, czy zajęcia są prowadzone tak, jak powinny.
Porównaj i wybierz najlepszą szkołę.
W Archibaldzie wszystkie zasady są jasne, a umowy przejrzyste. Sprawdź nas! Ocenimy Twój poziom językowy i zapiszemy na najlepszy kurs.
Do zobaczenia!